Bylo nebylo... Ale ono to bylo, ne že ne! Zkrátka a dobře, v dávných časech, tak dávných, že mi dnes připadají jako pouhý sen, jsem se hrdě pokládal za spisovatele fantasy: slavil jsem úspěchy v žánrových literárních soutěžích a publikoval jsem povídky ve sbornících a časopisech. Leč život se zatočil, zavířil, zakolotal a přinesl mi práci, děti a všemožné povinnosti, zatímco veškeré spisovatelské ambice vzala voda. Když o tom tak přemýšlím, za posledních deset roků jsem nenapsal nic, co by byť jen vzdáleně připomínalo beletrii... a když o tom tak přemýšlím ještě víc, zjišťuji, že mě to vlastně mrzí, docela dost mě to mrzí. A snad i proto, že tajně doufám, že se ke mně múza třeba zase navrátí, rozhodl jsem se jít svému štěstíčku naproti a vystavit na webu svou někdejší tvorbu. Časem možná přidám i možnost stahování povídek ve formátech RTF a MOBI, ale prozatím zřejmě zůstane jen u této čistě internetové verze. Čtěte tedy... a budete-li chtít, můžete mé povídky hodnotit například na Legii, některé i na Databázi knih. Co ještě dodat - snad jen, že všechny tyto příběhy jsou přinejmenším deset let staré. Takto jsem psával kdysi, dnes je ze mě úplně, úplně jiný člověk :-) Až / jestli / pokud vůbec začnu znovu psát, bude to už něco naprosto odlišného.

Povídky o Vittorovi a světech Soutoku

Neohrožený Lovec Vittor z Charónu a jeho hadí meč, schopný otevírat Průchody mezi světy... Drsňák, hláškař a frajírek, ale v podstatě osoba se srdcem na pravém místě... (A nyní bych rád pozdravil všechny silné muže s traumaty z dětství, ano, Lucasi, tebe myslím, no a tebe taky, Christiane, ty jeden uličníku!) No, faktem je, že o takovém hrdinovi bych už dnes asi psát nechtěl, ale na druhou stranu se mi moc líbí prostředí, které jsem pro něho tenkrát vytvořil - podivné město Soutok, křižovatku světů, semeniště magie, bohů a těch nejroztodivnějších bytostí. Zrovna sem bych se možná rád ještě někdy vrátil... Ale nejspíš v doprovodu nějaké jiné postavy.

Povídky o čaroději Rainaldovi

Čaroděj Rainald je sympatický ňouma (OK, možná, že ne až takový ňouma) a introvert, který je plný pochyb a vlastně pořádně neví co se životem, ale nakonec v sobě vždycky najde sílu se rozhodout správně, udělat dobrou věc. Vlastně jsem pro něho nikdy neplánoval žádnou povídkovou sérii - jednoduše si do třech mých příběhů vkráčel a nenechal se vyhodit... Ale svým způsobem (byť vlastně nechtěně) je to i dnes má oblíbená postava.

Historické fantasy povídky

Ostatní fantasy povídky

Převážně opravdu hodně staré texty, které jsem napsal, když mi ještě bylo náct. Leckdy jsou hodně jednoduché a naivní, ale i tak se jim podařilo proniknout do soutěžních sborníků a časopisů...

Existuje ještě několik mých dalších (pět? deset?) dokončených povídek, které mi dodnes leží v šuplíku / na disku. Některé neuspěly v různých literárních soutěžích, jiné jsem pro jistotu ani nikam neposílal. Jejich zvěřejnění neplánuji, stejně se převážně jedná jen o takové nepovedené pokusy... Co se nedopsaných příběhů týče, tak těch mám ještě alespoň dvakrát tolik, a to v různých fázích (ne)dokončenosti.